"Workshop Σχεδιασμού Θεματικών Εμπειριών"
Στο πλαίσιο της καταληκτήριας δράσης της εργασίας «Σχεδιασμός Θεματικών Εμπειριών για τον προορισμό Σύρος, Διαδρομές – Περιηγήσεις και Δραστηριότητες» για το Γραφείο Τουρισμού του Δήμου Σύρου-Ερμούπολης, πραγματοποιήθηκε σήμερα, Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024, Workshop στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου. Η συμμετοχή ήταν αθρόα, τόσο από φορείς του Δημοσίου Τομέα στο νησί όσο και από φορείς της Κοινωνίας των Πολιτών. Η Αντιδήμαρχος Τουρισμού, κ. Χρηστιάννα Πάπιτση τόνισε μεταξύ άλλων ότι «ο Τουρισμός αποτελεί προτεραιότητα εθνική όπου η Σύρος μπορεί να αποτελέσει υπόδειγμα. Μοναδικός προορισμός σε όλη τη Μεσόγειο που με τα σωστά εργαλεία και στρατηγική στοχεύουμε να βάλουμε εντατικά στο επίκεντρο του διεθνούς τουριστικού ενδιαφέροντος».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhcxbIO1LKUiPVrMFKiYGFWpUMJsNF7u9k9xFUWMUB-i4Vpn5rl3tfAwOEZ8s3whGBlgtot6qRzVE5Vu81EHvBVY1dkNHqfDdc0QMib0RghA6CXx3DgzLB4QjLFRHonLk9uhIxvjpm1uI-rVHGtM_At265XhkRBWyqk6QP17ViCNMaksoT3e1c6zlUVLcU/w462-h640/IMG_4382.jpg)